Zepsuty zasilacz do laptopa – co robić?

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin


To jeden z często psujących się elementów laptopów. Zazwyczaj powodem problemów z działaniem zasilaczy jest uszkodzony kabel czy też wtyczka, ale przyczyną usterki może być też awaria innych elementów zasilacza. Co zrobić w takiej sytuacji?

Jeżeli zauważasz, że po podłączeniu zasilacza do swojego laptopa nie rozpoczyna on ładowania, w takim przypadku warto dokładnie zobaczyć zasilacz, aby znaleźć sprawcę usterki. Zazwyczaj problemem jest kabel albo wtyczka do komputera, które łatwo ulegają przetarciom lub złamaniom, a tym samym prąd nie dociera do urządzenia. Gdy jednak kable wyglądają dobrze, powodem może być uszkodzony element wnętrza zasilacza.

Naprawiać czy kupować nowy?

Zasadniczo najlepiej kupować nowe zasilacze do laptopów, zwłaszcza wtedy, gdy uszkodzony jest sam zasilacz, a nie jego kabel. Samodzielne naprawy w takim przypadku nie są polecane, ponieważ w zasilaczu znajduje się dużo elementów, a także wysokie napięcia, więc bez doświadczenia łatwo o zagrożenie pożarem, porażeniem czy uszkodzenie komputera po podłączeniu zasilacza. Gdy jednak problemem jest kabel, można pokusić się o jego naprawę samodzielnie, jeżeli, oczywiście, wiadomo, jak to zrobić. W sieci można znaleźć różne poradniki, które mogą w tym pomóc. Oczywiście, można również zanieść zasilacz do serwisu komputerowego, gdzie często specjaliści mogą zająć się jego naprawą.

 

Jaki zasilacz kupić?

Gdy jednak zależy ci na zakupie nowego zasilacza, w takim przypadku warto przede wszystkim zacząć rozglądać się za produktami oryginalnymi do swojego modelu komputera. Dlaczego? Ponieważ wtedy ma się pewność, że będzie on działał prawidłowo, dokładnie tak, jak stary model. Chociaż cena oryginalnego zasilacza będzie wyższa od zamiennika, to jednak jest to bezpieczniejsze rozwiązanie.

 

W sprzedaży można znaleźć też zasilacze uniwersalne z masą wtyczek i inne zamienniki i zasilacze nieoryginalne. Często można spotkać się też z podróbkami oryginalnych zasilaczy. Warto mieć się na baczności przy ich zakupie, ponieważ zdarzają się przypadki awarii komputerów, ponieważ są one wyposażone w słabej jakości podzespoły i tym samym nie zapewniają optymalnej ochrony komputera. Jeżeli jednak chcesz zdecydować się na taki zakup, pamiętaj o tym, aby dokładnie sprawdzić parametry swojego starego zasilacza oraz tego nowego – muszą być takie same.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu