Urządzenia do pakowania – szybkie i oszczędne pakowanie

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin


 

Nowoczesne rozwiązania w zakresie pakowania pozwalają na przyspieszenie czynności i jednoczesną oszczędność materiałów. Jakie urządzenia do pakowania wykorzystywane są obecnie najczęściej?

 

Owijarki

Przeznaczone do owijania palet – pozwalają na tanie zabezpieczanie ładunków znajdujących się na paletach. Wykorzystują folię stretch, która chroni towar przed zabrudzeniami, zsunięciem się z palety oraz wilgocią. Zastosowanie w zakładzie owijarki do palet umożliwia przyspieszenie prac i zmniejszenie ilości zużytej folii. W sprzedaży znajdują się urządzenia do pakowania tego rodzaju w różnych wariantach jako automatyczne i półautomatyczne o niższej wydajności. Niektóre owijarki mają również system pre-stretch pozwalający na rozciągnięcie folii nawet do 500% zależnie od jej rodzaju.

 

Wiązarki

To urządzenia, które są przeznaczone do szybkiego spinania pakunków i palet z wykorzystaniem taśm z tworzyw sztucznych czy stalowych. Łączą taśmy, dlatego też nie ma wtedy potrzeby dodatkowego używania zapinek, co zmniejsza też koszty pakowania. Wiązarki mogą pracować w systemie automatycznym, półautomatycznym lub można używać ich ręcznie.

 

Zszywacze

Urządzenia do szybkiego zszywania – mogą współpracować również z innymi urządzeniami do pakowania. Szybko zamykają kartony o różnej grubości. Mogą pomagać również w owijaniu paczek oraz innych czynnościach związanych z pakowaniem.

 

Zaklejarki

Działają podobnie do zszywaczy – zaklejarki do kartonów występują jako ręczne, półautomatyczne i automatyczne. Mogą współpracować z taśmami samoprzylepnymi i podgumowanymi papierowymi.

 

Maszyny opasające

Pomagają w opasaniu towarów taśmą z tworzyw. Mogą również stać się elementem zautomatyzowanych linii pakujących. Znajdują szerokie zastosowanie – między innymi w przemyśle drzewnym, metalowym, poligrafii, logistyce.

 

Linie pakujące

W pełni zautomatyzowane linie pakujące składające się z różnych urządzeń połączonych ze sobą i pozwalających na pakowanie różnych towarów. Są projektowane indywidualnie zależnie od specyfiki towarów.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu