Rodzaje pieczątek – różnice i zastosowanie

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin


 

Zaczynasz prowadzenie firmy? A może chcesz szybko zapisywać datę na dokumentach? W takich, a także w wielu innych sytuacjach, przydają się pieczątki. Firmy zajmujące się ich produkcją dla firm, szkół, urzędów oraz dla osób prywatnych oferują pełną gamę rodzajów pieczątek – co warto wiedzieć na ich temat?

 

Dzisiaj zamówienie pieczątki to tak naprawdę żadna trudność. Można zrobić to nie tylko w firmach działających stacjonarnie, ale również przez internet. Gotowa pieczątka może zawierać wszystkie wskazane przez klienta informacje i może mieć różne formaty, kształty i kolory. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje pieczątek i ich zastosowanie – zapraszamy do sprawdzenia ich wykazu.

 

Pieczątki firmowe

Podstawowe narzędzie w każdej firmie, zawierają informacje na jej temat, w tym nazwę firmy, jej adres, numer telefonu, numer REGON oraz NIP.

 

Pieczątki podpisowe

Zawierają informacje dotyczące posiadacza – jego imię i nazwisko oraz zajmowane stanowisko. Na pieczątce mogą znaleźć się też informacje takie jak: numer telefonu komórkowego, adres e-mailowy czy adres strony internetowej.

 

Datownik

Pieczątka pozwalająca na odbijanie daty – może odbijać tylko datę lub też może zawierać dodatkowe informacje, na przykład dotyczące danej firmy. Datownik może służyć wtedy jako pieczątka potwierdzająca datę wpływu dokumentów, przyjęcia dostawy, dokonania przeglądu.

 

Numerator

Pieczątka przeznaczona do numerowania. Zazwyczaj pozwalają na odbicie nawet do 8 cyfr jednocześnie wybieranych z pierścieni pieczątki – podobnie jak w przypadku datownika.

 

Pieczątki księgowe i tabelaryczne

Zawierają informacje księgowe – bardzo pomocne w pracy księgowego oraz w innych zawodach, na przykład mogą zawierać informacje dotyczące sprawdzenia pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym.

 

Zatem jeżeli chcesz zamówić pieczątki, masz przed sobą wiele różnych modeli i możesz wybrać dla siebie takie, które będą najbardziej pomagały ci w prowadzonej działalności – pamiętaj o tym, że firmy produkujące pieczątki mogą wykonać praktycznie każdy wzór na życzenie klienta.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu