Drukowanie plakatów – druk cyfrowy czy offsetowy?

Dodano: 2016-07-18 Przez: admin


 
Plakaty można wykorzystać do informowania i reklamowania, a także stosowane są w celach dekoracyjnych – to prawdziwe wszechstronne wydruki, z którymi można spotkać się w różnych przestrzeniach na zewnątrz i we wnętrzach.
 
Drukowanie plakatów z przygotowanych uprzednio projektów może odbywać się z wykorzystaniem dwóch technik druku, a mianowicie cyfrowego oraz offsetowego. Czym różnią się te techniki druku i jaka z nich jest najbardziej opłacalna?
 
Cyfrowy druk plakatów
Druk cyfrowy stał się możliwy za sprawą cyfrowych drukarek, które działają podłączone do komputera. Ich plusem jest przede wszystkim możliwość wykonania nawet niewielkich nakładów w niskiej cenie, dlatego też jeżeli chodzi o przygotowanie kilku czy kilkudziesięciu plakatów, to najbardziej opłacalne rozwiązanie.
 
Zalety:

druk od pojedynczej sztuki
krótkie terminy realizacji
możliwość stosowania uszlachetnienia
możliwość personalizacji wydruków

 
Wady:

druk tylko do formatu A3
wyższe koszty przy większych nakładach
trochę gorsza jakość druku niż w offsecie

 
Offsetowy druk plakatów
W tym przypadku stosuje się duże maszyny offsetowe, które najlepiej nadają się do przygotowywania większych nakładów. W przypadku mniejszej liczby plakatów druk offsetowy jest nieopłacalny, ponieważ najwyższy koszt stanowi przygotowanie specjalnej formy.
 
Zalety:

większe nakłady w bardziej atrakcyjnych cenach
formaty do A1 i B1 zgodnie ze standardami poligraficznymi
możliwość zastosowania uszlachetnienia
trochę wyższa jakość wydruków

 
Wady:

nieopłacalne przy mniejszych nakładach
dłuższy czas wykonania zlecenia

 
Wobec tego wtedy, gdy chodzi o wykonanie większej liczby plakatów, najbardziej opłaca się offset. W przypadku plakatów w niższej liczbie warto wybrać druk cyfrowy. Gdy chcesz znaleźć drukarnię, która wykona dla ciebie usługę, wpisz do wyszukiwarki słowa „drukowanie plakatów warszawa”, w celu wyszukania ofert w danej lokalizacji.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu