Dobry rower miejski – na co zwrócić uwagę?

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin


 

Chcesz kupić taki rower miejski, który będzie nie tylko dobrze wyglądał, ale również będzie wygodny w codziennym użytkowaniu? Asortyment jest naprawdę spory, dlatego można znaleźć coś zarówno za kilkaset złotych, jak i rowery miejskie po kilka tysięcy. Gdy zależy ci głównie na jakości bez przepłacania, sprawdź z nami, na co powinno się zwrócić uwagę.

 

Dobry rower miejski powinien pozwalać na szybkie przemieszczanie się po alejkach, powinien być łatwy w prowadzeniu, lekki, a także dopasowany pod względem geometrii oraz rozmiaru do użytkownika. Możesz wybrać tani rower miejski w klasycznej odmianie, z niską ramą, specjalnie wyprofilowaną kierownicą, szerokim siodełkiem i bagażnikiem, ale również w sprzedaży znajdują się modele, które przypominają rowery górskie – mają proste kierownice, bardziej sportową geometrię i wykonane są tak, aby były jak najlżejsze, ponieważ klasyczne modele zwykle nie mogą pochwalić się zbytnią lekkością i przy tym nie są tak zwrotne.

 

Zasadniczo wymagania dotyczące rowerów miejskich nie muszą być tak wyśrubowane jak w przypadku innych modeli rowerów wyczynowych, na przykład górskich czy szosowych. W związku z tym nie trzeba decydować się na rower posiadający wysokiej klasy podzespoły – zazwyczaj w rowerach miejskich montuje się przerzutki w piaście, na przykład Shimano Nexus. Również nie muszą one posiadać hamulców tarczowych, ponieważ wystarczą hamulce V-brake. W miejskich modelach nie montuje się też amortyzatorów. Gdy chodzi o komponenty takie jak kierownica, wsporniki, siodło, zwykle są to modele producenta, na przykład stosuje je Kross, co powoduje, że ich rowery miejskie są także w przystępnych cenach.

 

Warto przy tym zawsze przetestować rower przed zakupem – powinien być on dobrany pod względem rozmiaru oraz geometrii do użytkownika, dlatego też zamówienie roweru przez internet bez jego wcześniejszego przetestowania nie będzie zbyt dobrym pomysłem, chociaż rowery miejskie pod tym względem nie są jednak tak wymagające jak szosowe czy górskie, gdzie o pomyłkę znacznie łatwiej.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu