Cięcie strumieniem wody – opis technologii i jej zastosowanie

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin


 

Chociaż wydaje się niemożliwe, to jednak nowoczesna technologia cięcia wodą daje naprawdę zachwycające efekty i jest jedną z najbardziej zaawansowanych w obróbce także tych twardych elementów.

 

Technologia cięcia wodą nie jest jeszcze używana powszechnie, ale bez problemu można skorzystać z niej w celu obróbki różnych materiałów. Polega ona na natryskiwaniu materiału wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem lub też wodą zmieszaną ze specjalnym dodatkiem ściernym. Do użycia wykorzystuje się specjalne urządzenia, które posiadają dyszę szafirową, urządzenie zasysa wodę i ewentualnie ścierniwo, a następnie kieruje je na nawierzchnię materiału pod ciśnieniem i z bardzo dużą prędkością. Dzięki tej metodzie można całkowicie wyeliminować standardową obróbkę frezarską.

 

Najważniejsze zalety cięcia wodą:

 

Co można wycinać wodą?

Zasadniczo niemalże wszystkie materiały mogą być poddane tej obróbce. Możliwe jest cięcie stali wodą – wszystkich rodzajów stali, metali kolorowych, na przykład aluminium, mosiądzu czy miedzi, tytanu, kamieni, na przykład granitu i marmuru, ceramiki, w tym cięcie kafelków wodą, drewna, sklejki drewnianej, tworzyw sztucznych, szkła, gumy, papieru, pianki. Do twardszych i grubszych materiałów wykorzystuje się technologię cięcia wodą z użyciem środka ściernego, z kolei do tych cienkich i miękkich wystarczająca jest sama woda.

 

Z usług można skorzystać w zakładach specjalizujących się w cięciu wody znajdujących się na terenie całej Polski.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu